ARP: Negocjacje z LG Chem trwają, a inwestycja będzie większa niż podawano

31 sierpnia 2017, 07:00 Alert

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) prowadzi rozmowy z LG Chem dotyczące inwestycji w podstrefie TSSE Euro-Par4k Wisłosan Wrocław-Kobierzyce, poinformowała ARP w odpowiedzi na publikacje medialne powołujące się na źródła koreańskie. Sumaryczne nakłady inwestycyjne, a także docelowa zdolność produkcyjna kompleksu produkcyjnego LG Chem będą większe od wartości podawanych dotychczas, podano także.

fot. Wikimedia Commons

„W związku z informacjami w polskich mediach opartych o źródła koreańskie na temat inwestycji LG Chem w podstrefie TSSE Euro-Park Wisłosan Wrocław-Kobierzyce zarządzanej przez ARP, informujemy, że obecnie w ARP prowadzone są zaawansowane prace nad nową inwestycją koreańskiego koncernu. Wraz z finalizowanym pierwszym etapem budowy fabryki baterii litowo-jonowych dla samochodów elektrycznych, sumaryczne nakłady inwestycyjne, a także docelowa zdolność produkcyjna kompleksu produkcyjnego LG Chem będą większe od wartości podawanych dotychczas” – czytamy w oświadczeniu.

Ze względu na trwający proces analizy projektu, szczegółowe dane na temat inwestycji zostaną przekazane przez ARP po jego zakończeniu, podano także.

Wczoraj „Puls Biznesu” podał, że LG Chem zwiększy moce fabryki baterii do e-aut w Kobierzycach. Powołując się na agencję Yonhap News, gazeta poinformowała, że koncern wyda 436 mld wonów (1,37 mld zł) w zwiększenie mocy polskiej spółki. Zdaniem informatora dziennika, docelowo spółka zainwestuje jeszcze więcej – co najmniej 800 mln euro (4,2 mld zł).

LG Chem rozpoczęło budowę nowej fabryki baterii do samochodów elektrycznych w Kobierzycach koło Wrocławia za 1,3 mld zł w październiku 2016 r.. Zgodnie z przekazanymi wtedy informacjami powstanie ponad 700 nowych miejsc pracy. Inwestycja jest zlokalizowana w Klastrze LG w Biskupicach Podgórnych, które są częścią Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Nowa fabryka w Polsce będzie od 2019 r. częścią globalnego systemu produkcyjnego LG Chem, opartego na czterech międzynarodowych lokalizacjach, największych w tej branży. System baz produkcyjnych będą tworzyć fabryki: w Ochang w Korei Południowej, Holland w Stanach Zjednoczonych, Nanjing w Chinach i we Wrocławiu, o łącznej zdolności produkcyjnej min. 280 000 baterii do wysokiej wydajności samochodów elektrycznych rocznie, podano również w październiku 2016 r..

LG Chem jest firmą chemiczną, która działa w trzech obszarach biznesowych: petrochemicznym, IT i materiały elektroniczne, oraz rozwiązania energetyczne. Branża chemiczna wytwarza szeroką gamę produktów, od wyrobów petrochemicznych aż po specjalistyczne tworzywa sztuczne. Rozszerza również swój obszar działalności o zaawansowane technologicznie materiały elektroniczne i baterie.

ARP/ISBNews