Nowa generacja baterii dla elektromobilności

20 kwietnia 2018, 07:03 Alert

Stworzony przez francuski koncern paliwowy Total fundusz capital venture Total Energy Ventures wykupił udziały w firmie zajmującej się rozwojem technologii bateryjnych Ionic Materials z siedzibą w Massachusetts.

Promocja samochodu elektrycznego. Fot Flickr
Promocja samochodu elektrycznego. Fot. Flickr

Polimer przewodzący jony

Firma Ionic Materials skoncentrowała się na opracowaniu baterii o dużej gęstości w oparciu o polimer przewodzący jony. Według prognoz specjalistów firmy w przyszłości to ta technologia może okazać się najwłaściwszą do zastosowania w samochodach elektrycznych.

Pozyskanie finansowania

Ionic Materials przekazały informację, że w lutym udało im się pozyskać 65 milionów dolarów w kolejnej turze finansowania projektu. Total Energy Ventures, jak informuje koncern jest ukierunkowane by inwestować w sektor magazynowania energii, zwłaszcza w technologie bateryjne.

Do tej pory Total Energy Venture zainwestowało około 160 milionów dolarów w ponad 30 start-upów działających w obszarze energetyki.

Nowa generacja baterii

Nad bateriami kolejnej generacji, jak mówią o bateriach półprzewodnikowych specjaliści, będą miały wiele zastosowań, ale najistotniejsze może być ich montowanie w samochodach elektrycznych. Podkreślają również, że bateria polimerowa opracowana przez spółkę jest znacznie bezpieczniejsza niż litowo-jonowe baterie stosowane powszechnie dzisiaj. Jest ona także wydajniejsza i tańsza w produkcji.

Czystsza energia

Total już posiada jedną firmę produkującą produkującą akumulatory, francuski Saft. Koncern systematycznie od 2013 roku prowadzi inwestycje w odnawialne źródła energii.

Ionic Materials została utworzona w 1986 roku. Na stanowisku dyrektora zarządzającego jest założyciel firmy dr Michael Zimmerman, inżynier przez wiele lat aktywny na różnych uczelniach technicznych w USA i Europie. Firma od lat bierze aktywny udział w promowaniu elektromobilności prezentując swoje osiągnięcia na targach i spotkaniach branżowych.

Agata Rzędowska