font_preload
PL / EN
Alert PAP 3 stycznia, 2017 godz. 11:50   
REDAKCJA

Nie będzie zmiany warty w KGHM i Azotach

www.naszlubin.pl_images_kghm_sa

Nie należy spodziewać się zmian na stanowisku prezesów KGHM i Grupy Azotów w związku ze zmianą ministra zarządzającego spółkami. Dotychczasowe decyzje personalne były konsultowane z ministrami, którzy w przyszłości mogliby nadzorować te firmy – poinformował Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Jego zdaniem, należący do KGHM projekt Sierra Gorda nie powinien być teraz sprzedawany.

„Ostatnie zmiany na stanowiskach prezesów zarządów KGHM i Grupy Azoty wynikały ze sposobu zarządzania spółkami. KGHM stał przed trudną sytuacją związaną z inwestycją zagraniczną, chodzi o kopalnię Sierra Gorda. Bardzo potrzebny był prezes, który ma ogromne doświadczenie w negocjacjach, zwłaszcza azjatyckich. Stąd propozycja i oferta dla obecnego prezesa Radosława Domagalskiego, posiadającego takie doświadczenie, aby skutecznie uratować inwestycję w Chile” – powiedział na konferencji prasowej Kowalczyk.

Dodał, że dotychczasowe decyzje personalne były konsultowane ze wszystkimi ministrami, którzy w przyszłości mogliby zarządzać tymi firmami.

„Nie będzie następowała teraz wymiana prezesów ze względu na zmianę ministra zarządzającego spółkami. Te kandydatury były konsultowane (…)” – powiedział.

Kowalczyk uważa, że należący do KGHM projekt Sierra Gorda nie powinien być teraz sprzedawany.

„Sprzedawanie w obecnej chwili byłoby spisaniem ogromnych strat. Powinno się ratować, ile się da. Sytuacja jest trudna, ale nowy prezes podjął się tego wyzwania. Postępy w negocjacjach z partnerem japońskim są obiecujące, stąd nie powinno być decyzji o sprzedaży”

Polska Agencja Prasowa