font_preload
PL / EN
Alert PAP 29 czerwca, 2018 godz. 13:00   
REDAKCJA

BP chce kupić sieć ładowania samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii

BP

Brytyjski koncern paliwowy BP planuje kupić największą w kraju sieć ładowania samochodów elektrycznych – podała agencja Bloomberga. Chargemaster posiada na terytorium Zjednoczonego Królestwa 6,5 tys. punktów ładowania.

Szczegóły potencjalnego porozumienia nie są znane. Jednak wcześniej BP podkreślało, że rocznie planuje przeznaczać na przyjazne dla środowiska technologie ok. 500 mln dolarów.

Koncerny paliwowe stają w obliczu rosnącej presji ze strony władz, inwestorów i aktywistów. Ich zdaniem firmy powinny przygotować się na czasy, w których spadać będzie zapotrzebowanie na paliwa kopalne. W związku z tym BP inwestuje w różne projekty, stanowiące alternatywę dla dotychczasowej działalności.

Firma podkreśla, że dostrzega duży potencjał wzrostu dla alternatywnych źródeł energii. BP szacuje, że w 2040 roku po brytyjskich drogach będzie się poruszać 12 mln elektrycznych samochodów. W zeszłym roku było ich 135 tys., czyli mniej niż 0,1 proc. wszystkich aut – wynika z danych władz w Londynie.

BP zakłada, że powszechny dostęp do szybkich ładowarek samochodowych przyczyni się do popularyzacji samochodów elektrycznych.

Polska Agencja Prasowa