font_preload
PL / EN
Alert 21 grudnia, 2018 godz. 10:45   

Ustawa o cenach energii jeszcze dzisiaj? Suski: niektóre podwyżki są niedopuszczalne

licznik

Szef Gabinetu Premiera Marek Suski wystąpił na posiedzeniu Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorstw w imieniu Premiera RP. – Rząd Prawa i Sprawiedliwości z premierem Mateuszem Morawieckim jest bardzo otwarty na wsparcie polskiej przedsiębiorczości – zapewnił Suski. Odniósł się, – Niektóre propozycje taryfowe są stuprocentową podwyżką cen, co z punktu widzenia państwa jest niedopuszczalne.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski nie wystąpił na konferencji ze względu na obowiązki służbowe. – Rząd i minister Tchórzewski pracują nad rozwiązaniami, aby można było uniknąć podwyżki cen a jednocześnie nie łamać kodeksu spółek handlowych. Z tego powodu minister Tchórzewski jest w ministerstwie. Rozwiązanie nie jest łatwe, ale jest konieczność jak najszybszego wyjścia z tej trudnej sytuacji – zdradził.

– Mam nadzieję, że to rozwiązanie zostanie wprowadzone niedługo – Taryfy nie wchodzą od pierwszego stycznia, więc mamy jeszcze parę dni na znalezienie rozwiązania – uspokoił Marek Suski.

Według informacji BiznesAlert.pl, w razie ustalenia ostatecznego kształtu propozycji ustaw mającej uregulować ceny energii, jeszcze 21 grudnia może odbyć się konferencja prasowa poświęcona jej prezentacji. Alternatywą jest komunikat prasowy. Sprawę komplikuje fakt, że Premier RP przebywa w Czechach, gdzie doszło do katastrofy w kopalni, w której zaginęli między innymi obywatele Polski.

Wojciech Jakóbik