font_preload
PL / EN
Alert 17 sierpnia, 2017 godz. 9:15   
REDAKCJA

Chińskie lekarstwo na smog

samochód elektryczny elektromobilność fot. pixabay.com

Chiny chcą przyspieszyć działania mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza jednym z nich jest popularyzacja elektrycznych pojazdów. W Szanghaju już 60% autobusów to autobusy elektryczne.

Chińskie władze chcą systematycznie kontrolować jakość powietrza w 28 największych miastach. Kontrole ma przeprowadzać ponad 5.500 urzędników i jest to największa jak do tej pory kampania na rzecz poprawy jakości powietrza prowadzona w Chinach.

Pekin dostrzega problem zanieczyszczonego powietrza w miastach i poprzez upowszechnianie pojazdów elektrycznych chce ograniczać niską emisję w miastach. Pierwszym celem jest redukcja zanieczyszczeń o 10% już w tym roku.

Chiny juz teraz produkują zarówno elektryczne samochody jak i autobusy. Jednak nie tylko rodzima produkcja ma zasilić chiński rynek. Największe koncerny motoryzacyjne planują budowę fabryk na terenie Chin. Po Toyocie, która ogłosiła niedawno, że będzie uruchamiać produkcję całkowicie elektrycznego modelu dostępnego tylko w Chinach podobne plany ogłosił GM.

RIA Novosti/Agata Rzędowska

Toyota pracuje nad samochodem elektrycznym