font_preload
PL / EN
Alert 15 czerwca, 2015 godz. 8:39   
REDAKCJA

Cztery oferty wiążące na PKP Energetykę

PKP Energetyka 1

(Parkiet/CIRE)

W procesie sprzedaży PKP Energetyki wpłynęły cztery oferty wiążące, – informuje Parkiet. Według gazety giełdy w przyszłym tygodniu powstanie krótka lista podmiotów, które zostaną zaproszone do dalszych negocjacji.
Jak wynika z informacji Parkietu, oferty wiążące zakupu PKP Energetyki złożyły: Enea z funduszem Advent International, Energa, Tauron z PZU oraz fundusz private equity CVC.

Według gazety giełdy największą determinację spośród krajowych grup energetycznych, jeśli chodzi zakup kolejowej spółki energetycznej wykazuje Energa, która zaoferowała 1,3 mld zł. Enea z partnerem jest gotowa zapłacić za PKP Energetykę tylko 1,0 mld zł, a Tauron i PZU oferują 1,1 mld zł. Jednak najwyższą kwotę zaoferował fundusz CVC – 1,5 mld zł – wynika z informacji Parkietu.

Jednocześnie dziennik informuje, że krótka lista, na której znajdą się dwa podmioty dopuszczone do dalszej fazy negocjacji, ma powstać w przyszłym tygodniu, najprawdopodobniej w środę lub czwartek, a cała transakcja ma zostać zamknięta w trzecim kwartale.