font_preload
PL / EN
Energetyka Innowacje 6 października, 2017 godz. 8:00   
KOMENTUJE: Jadwiga Emilewicz

Emilewicz: Polskie startupy mogą rozwiązać problemy energetyczne świata

emilewicz fot. Ministerstwo Energii

Świat stoi przed wielkim wyzwaniem energetycznym: jak oszczędzać energię, magazynować ją i wykorzystywać wtedy, kiedy jest potrzebna. Ten problem mogą rozwiązać polskie startupy – uważa wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

– Rozwiązywanie problemów związanych z zapotrzebowaniem na energię, jej oszczędzanie, wykorzystywanie w taki sposób, aby ziemia była możliwa do zniesienia dla kolejnych pokoleń jest wyzwaniem globalnym. Dziś przed spółkami energetycznymi również w Polsce stoją wyzwania związane z gromadzeniem energii, kiedy jesteśmy w dolinie nocnej, by móc ją wykorzystywać w czasie najwyższej konsumpcji energetycznej – mówi w rozmowie z MarketNews24 Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju.

Te wyzwania i problemy energetyczne rozwiązać mogą polskie startupy. – Inteligentne zarządzanie energią, wykorzystywanie jej tylko wtedy, kiedy jest naprawdę potrzebna to także duży obszar, w którym możemy mieć wiele do zaproponowania, bo to inteligentne zarządzanie to jest przemysł 4.0 i internet rzeczy, w którym polskie startupy mają wiele do powiedzenia – podkreśla wiceminister Emilewicz.

MarketNews24.pl