Energa Obrót oferuje panele PV i pompy ciepła

6 marca 2019, 13:15 Alert

Energa Obrót przygotowała dla klientów indywidualnych ofertę mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Oprócz samych urządzeń, ich instalacji i serwisu, spółka oferuje też wsparcie w zakresie pozyskania dofinansowania lub pożyczki w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”.

Ofertę paneli fotowoltaicznych w modelu prosumeckim Energa Obrót kieruje do tych klientów indywidualnych, którzy chcą zadbać o domowy budżet, a także zatroszczyć się o środowisko.

– Prosta obsługa, oszczędność, a przede wszystkim czyste powietrze – to sprawia, że systemy fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością. Od 2016 roku w Polsce obowiązuje znowelizowana ustawa o OZE. Zakłada ona m.in. mechanizm tzw. „magazynu energii”, który pozwoli pobrać prosumentowi darmową energię z sieci, w zamian za wprowadzenie do niej prądu z mikroinstalacj. Korzystając z technologii fotowoltaicznej, możemy zaoszczędzić nawet 80 proc. rocznych wydatków za energię – mówi Dariusz Chrzanowski, wiceprezes Energi Obrotu. Natomiast klientom, który zależy na niskim koszcie ogrzewania domu Energa oferuje pompy ciepła.

– Pompa ciepła to jedno z najtańszych źródeł ciepła, dodatkowo system nie wymaga skomplikowanej obsługi. Realny czas zwrotu inwestycji to 5-7 lat. Przeciętny czas użytkowania urządzenia wynosi od 15 do 20 lat, wiele pomp bez awarii pracuje jednak nawet ponad 25 lat – wyjaśnia Dariusz Chrzanowski.

Energa Obrót podkreśla, że zakupy obu produktów – zarówno mikroinstalacji fotowoltaicznej jak i pompy ciepła, podlegają wsparciu rządowego programu „Czyste Powietrze”. W przypadku pierwszego z rozwiązań możliwa jest pożyczka na preferencyjnych warunkach. Jeśli chodzi o pompy, istnieje możliwość dofinansowania do zakupu takiego urządzenia. Kwoty wsparcia wynoszą od 30 do nawet 90 proc. i zależne są od dochodów.

Spółka deklaruje, że jej pracownicy pomogą w sporządzaniu wniosków dotacyjnych i kredytowych. Będą oni również służyli wiedzą i doświadczeniem w zakresie pozyskiwania finansowania na termomodernizację budynku i wymianę przestarzałych źródeł ciepła.

– Poza korzyściami finansowymi, instalacje grzewcze oparte na „zielonej energii” to również ochrona środowiska. Realizujemy inwestycje „pod klucz”, kompleksowo zajmujemy się wszelkimi formalnościami związanymi z przyłączeniem i uruchomieniem systemu oraz sporządzamy wnioski dotacyjne dla naszych klientów – podkreśla Dariusz Chrzanowski.

CIRE.pl