font_preload
PL / EN
Alert PAP 22 czerwca, 2018 godz. 19:00   
REDAKCJA

Jest nowy prezes KGHM

www.naszlubin.pl_images_kghm_sa

Rada nadzorcza KGHM powołała Marcina Chludzińskiego na prezesa spółki, a Katarzynę Kreczmańską-Gigol oraz Radosława Stacha na stanowiska wiceprezesów – poinformował KGHM w komunikacie.

Kreczmańska-Gigol została powołana na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych, a Stach na stanowisko wiceprezesa ds. produkcji.Prezesa i wiceprezesów powołano z dniem zakończenia WZ KGHM zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za rok 2017 rok na okres trzech lat. Walne w tej sprawie zwołano na 26 czerwca 2018 r.

KGHM podał, że rada nadzorcza postanowiła unieważnić postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju oraz wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych.

Marcin Chludziński od stycznia 2016 r. był prezesem Agencji Rozwoju Przemysłu. RN KGHM w maju podjęła decyzję o rozpoczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska w zarządzie grupy. Konkurs dotyczył stanowiska prezesa, a także wiceprezesów ds. finansowych, ds. rozwoju, ds. produkcji oraz ds. aktywów zagranicznych.

W marcu rada nadzorcza KGHM odwołała Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji prezesa oraz Michała Jezioro z funkcji wiceprezesa. Domagalski-Łabędzki był prezesem KGHM od października 2016 roku. Jezioro pełnił funkcję wiceprezesa od listopada 2016 roku, był odpowiedzialny za aktywa zagraniczne grupy. Obowiązki prezesa KGHM od tej pory pełnił Rafał Pawełczak, wiceprezes ds. rozwoju spółki.

Polska Agencja Prasowa/KGHM