font_preload
PL / EN
Alert 14 września, 2017 godz. 7:30   
REDAKCJA

JP Morgan nie wierzy w bitcoiny

bitcoin fot. Pixabay

 

Dyrektor Generalny JP Morgan Chase &Co Jamie Dimon powiedział, że zwolniłby każdego pracownika jeśli dowiedziałby się, że ten handluje bitcoinami, wyrzuciłby go za bycie „głupim”.

CEO uważa, że kryptowaluta upadnie z hukiem i jest „oszuwstwem”. Uważa także, że handel kryptowalutami jest niebezpieczny i jest wbrew przyjętym zasadom.

Umacnianie się pozycji bitcoina w ostatnich miesiącach jest efektem szerszej adaptacji technologii blockchain. Skrócenie czasu transakcji napawa optymizmem i powoduje, że kryptowaluty stają się atrakcyjniejsze. Bitcoin w ostatnich miesiącach umocnił się na tyle, że jego cena wzrosła czterokrotnie. To wywołało dyskusję czy nie jest to „bańka”, która szybko pęknie.

Chiny zamierzają zakazać handlu wirtualnymi walutami, z kolei Australia chce traktować kryptowaluty na równych zasadach co tradycyjne.

Jamie Dimon uważa, że są obszary, w których kryptowaluty mogą być użyteczne, ale uważa on także, że mogą one posłużyć między innymi przestępcom szczególnie w krajach słabiej rozwiniętych.

Dimon przyznał także, że jego córka handlowała trochę bitcoinem.

Wypowiedzi Dimona wywołały w USA wiele komentarzy, część specjalistów podzieliła opinię o kryptowalutach wygłoszoną przez CEO JP Morgan jednak zauważali także, że ludzie oczekują kontaktu z bitcoinami i chcą podejmować ryzyko.

Bloomberg/Agata Rzędowska