font_preload
PL / EN
Alert 18 stycznia, 2016 godz. 9:00   
REDAKCJA

Kiedy PGE EJ1 ogłosi postępowanie zintegrowane?

Elektrownia atomowa Chmielnicki Elektrownia atomowa Chmielnicki

(Rzeczpospolita/CIRE)

Pod koniec listopada ubiegłego roku prezes PGE EJ1 podtrzymywał wcześniejsze deklaracje uruchomienia postępowania zintegrowanego do końca 2015 roku. Jak wiadomo, postępowanie dotychczas nie zostało ogłoszone. Według „Rzeczpospolitej” spółka może wstrzymywać się z decyzją w tej sprawie ze względu na pismo resortu skarbu.

Pod koniec listopada prezes spółki PGE EJ1 Jacek Cichosz podtrzymywał wcześniejsze deklaracje o uruchomieniu postępowania zintegrowanego do końca 2015 roku. Postępowania jednak nie ogłoszono. „Rzeczpospolita” próbowała ustalić, co stanęło na przeszkodzie w realizacji deklaracji prezesa.

Rzeczniczka PGE EJ1 powiedziała dziennikowi, że spółka kontynuuje prace nad rozpoczęciem postępowania zintegrowanego, a decyzje dotyczące daty uruchomienia przetargu i wysłania zaproszeń do zainteresowanych są obecnie przygotowywane.

Jednak według „Rz” brak decyzji w sprawie postępowania może być efektem pisma jakie resort skarbu skierował do 175 spółek, w których Skarb Państwa ma przedstawicieli w radach nadzorczych. W piśmie tym poproszone władze spółek o powstrzymanie się z podejmowaniem kluczowych decyzji.

Jednocześnie gazeta zwraca uwagę, że choć w deklaracjach przedstawicieli nowego rządu słychać, że program jądrowy będzie kontynuowany, to z drugiej strony wiadomo, że nie jest to priorytet obecnych władz.