font_preload
PL / EN
Energetyka 21 czerwca, 2017 godz. 15:00   
KOMENTUJE: Michał Kurtyka

Kurtyka: Elektromobilność to rozwiązanie, które wpisuje się w nowe spojrzenie na miasta

kurtyka Michał Kurtyka / fot. Ministerstwo Energii

– Elektromobilność to rozwiązanie, które wpisuje się w nowe spojrzenie na miasta – powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka podczas VIII Kongresu Regionów. Konferencja odbyła się 19 czerwca 2017 r. we Wrocławiu. W jej trakcie zostały również zaprezentowane projekty pierwszego polskiego samochodu elektrycznego przesłane na konkurs ElectroMobility Poland SA.

Wiceminister Kurtyka wziął udział w panelu dyskusyjnym o tym jak powinno wyglądać i jak stwarzać warunki do budowy przyjaznego miasta przyszłości. O społecznych i technologicznych trendach, a także o korzyściach i ryzykach dla miast rozmawiali przedstawiciele biznesu, nauki, organizacji pozarządowych, polityki, sportu, kultury i mediów.

Podczas VIII Kongresu Regionów odbyła się również pierwsza oficjalna prezentacja prac konkursowych. Organizatorem konkursu na miejski samochód elektryczny jest spółka ElectroMobility Poland SA. Patronat nad konkursem sprawują Ministerstwo Energii, Enea SA, Energa SA, PGE Polska Grupa Energetyczna SA i Tauron Polska Energia SA.

Ministerstwo Energii