font_preload
PL / EN
Alert 25 września, 2018 godz. 11:15   
REDAKCJA

Hakerzy atakują stronę RWE po wydarzeniach w lesie Hambach

cyberbezpieczeństwo cyberatak cybersieć fot. pixabay.com

Hakerzy przeprowadzili duży atak na stronę internetową koncernu energetycznego RWE po wypędzeniu ekologów z lasu Hambach przez policję. Firma chce wykarczować prastary las, by w jego miejscu utworzyć odkrywkę węgla brunatnego.

W związku z atakiem we wtorek rano RWE zawiadomiła policję. Strona firmy została zalana atakami DDoS. Spółka jest teraz obiektem surowej krytyki ze strony organizacji ekologicznych przez wydarzenia w lesie Hambach, gdzie policja siłą usuwała protestujących, a jeden dziennikarz poniósł śmierć. Dziennik Bild ujawnił film na YouTube, zamieszczony przez grupę hakerską Anonymous Deutsch, który wzywa RWE, by „trzymał ręce z dala od lasu Hambach”.

– Jeśli natychmiast nie przestaniecie wycinania lasu Hambach, zaatakujemy wasze serwery i zniszczymy wasze strony internetowe, przez co poniesiecie straty finansowe, z których nigdy się nie podniesiecie – mówi wygenerowany komputerowo głos w filmie. – Razem rzucimy RWE na kolana. To nasze pierwsze i ostatnie ostrzeżenie – mówił dalej głos w filmie.

Deutsche Welle/Michał Perzyński