font_preload
PL / EN
Alert 3 października, 2016 godz. 14:15   
REDAKCJA

Motor Show: Tesli przybywa konkurentów

tesla electric

Paryski Motor Show w swojej 118 letniej tradycji wiele razy zaskakiwał. Ten rok jednak może okazać się naprawdę przełomowy. Jeśli prześledzimy tegoroczne premiery, szybko spostrzeżemy, że samochody elektryczne to już nie margines.

Fani motoryzacyjnych nowinek czekali na premierę modelu 3 Tesli, który ma być budżetowym modelem tej marki. Przypomnijmy, że pierwsze egzemplarze mają trafić do właścicieli na początku 2017 roku.

Prezentacja na Motor Show, związanego z marką Mercedes-Benz, Dietera Zetsche pokazała bardzo wyraźnie o co chodzi w zmianie myślenia o przemyśle motoryzacyjnym.
Innowacje? Na każdym kroku od systemu carsharingowego, w który inwestuje Mercedes, po produkcję wydajnych baterii zasilających nie tylko samochody. Od małych samochodów miejskich i pierwszego w tym segmencie kabrioletu po prestiżowego elektrycznego SUVa. Samochody jakie znaliśmy do tej pory naprawdę odchodzą w przeszłość. Rozwój aplikacji mobilnych i oczekiwania klientów powodują, że firmy motoryzacyjne muszą podążać za zmianami. A zmiany to inwestycje.

„Liberté, égalité, e-mobilité” – takim hasłem rozpoczął swoje wystąpienie Dieter Zetsche. Rzeczywiście wolność, równość i e-mobilność do siebie pasują. Kiedy na ulice wyruszą samochody autonomiczne, które wcale nie muszą być własnością użytkownika, a magazyny energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł zastąpią stacje benzynowe? Szybciej niż nam się wydaje.

Agata Rzędowska