Naimski: PGNiG kupiło LNG z USA po dobrej cenie

12 czerwca 2017, 09:26 Energetyka
IMGPiotr, Naimski, Premier RP Beata Szydło i premier Danii Lars Lokke Rasmussen w trakcie podpisania memorandum dot. Baltic Pipe Piotr Naimski, Premier RP Beata Szydło i premier Danii Lars Lokke Rasmussen w trakcie podpisania memorandum dot. Baltic Pipe, Fot. KPRM

Dnia 12 czerwca 2017 roku w biurze sekretarza stanu i pełnomocnika rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotra Naimskiego odbyło się śniadanie prasowe. Minister przedstawił komentarz na temat pierwszej dostawy LNG z USA do Polski.

– Zdajemy sobie wszyscy sprawę, że to ma znaczenie w dużej mierze symboliczne, bo to spotowy kontrakt. PGNiG kupił pierwszy statek od Cheniere Energy. Obie strony są zadowolone od strony ekonomicznej. Cheniere sprzedało gaz i zarobiło, PGNiG ma go w dobrej cenie. To pokazuje, że możliwe jest dostarczanie LNG ze Wschodniego Wybrzeża USA do Europy, w tym do Polski – przypomniał gospodarz spotkania.

– To jest traktowane na tyle poważnie przez amerykańskich polityków, że Departament Stanu USA wydał w tej sprawie komunikat. Prawdopodobnie ma w obecnych dniach wiele więcej ważnych kwestii do omówienia, ale jednak skwitowali to wydarzenie osobnym oświadczeniem – wskazał Naimski.