font_preload
PL / EN
Innowacje 9 marca, 2017 godz. 7:30   
REDAKCJA

Nokia chce zaszczepiać w Polsce innowacje

Krakow_Special_Economic_Zone_-_Nokia_Networks_&_Motorola_Solutions

Prezes i CEO Nokii Rajeev Suri i wicepremier Mateusz Morawiecki rozmawiali w środę o dalszym zaangażowaniu Nokii w rozwój polskiego sektora teleinformatycznego (ICT).

– Zatrudniając ponad 4 600 pracowników Nokia jest największym inwestorem w branży ICT w Polsce, a ulokowane tu centra badawczo-rozwojowe są zarazem ważnym filarem strategii R&D globalnej firmy. Ponad 3 500 specjalistów R&D w Polsce tworzy nowe technologie pozwalające rozwinąć możliwości ‘połączonego świata’. Aby wspierać ambicje Polski w obszarze ICT, dzielimy się naszymi doświadczeniami i dostarczamy zaawansowane technologie operatorom telekomunikacyjnym, przedsiębiorstwom i jednostkom sektora publicznego, np. sieci bezpieczeństwa publicznego, dostęp szerokopasmowy, czy też systemy komunikacji kolejowej – powiedział Rajeev Suri.

-Polsce bardzo zależy na współpracy z inwestorami zagranicznymi, którzy rozwijają nowe technologie w perspektywicznych branżach. Nokia to marka, do której Polacy mają szczególny sentyment, a Nokia dziś to przede wszystkim kreator technologii i infrastruktury telekomunikacyjnej przyszłości. To w Polsce znajduje się europejskie serce i mózg przemysłu przyszłości Made in Nokia, które już dygitalizują takie sektory jak kolej, bezpieczeństwo, czy rozwijają Internet rzeczy. Każdy inwestor, który ma ambicje zmieniać światową gospodarkę przy pomocy najnowocześniejszych rozwiązań i tworzący miejsca dla najwyższej klasy specjalistów, może liczyć na przychylność polskiego rządu– powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, Minister Rozwoju i Finansów.

-Dziś żadna gospodarka nie jest w stanie szybko rozwijać się dzięki prostemu podnoszeniu konkurencyjności. Kluczem do sukcesu jest innowacyjność oraz cyfryzacja, bez których trudno będzie Polsce rozwinąć swój pełny potencjał gospodarczy. Dlatego w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju rząd kładzie szczególny nacisk na badania i rozwój oraz komercjalizację wyników tych prac. Celem polityki Ministerstwa Rozwoju jest wzmocnienie współpracy biznesu z nauką i przekonanie przedsiębiorców, aby inwestowali w badania i nowe technologie. Działalność Nokii w Polsce potwierdzają, że jest to możliwe i korzystne dla każdej ze stron – dodał wicepremier.

Ministerstwo Rozwoju