font_preload
PL / EN
Środowisko 11 kwietnia, 2017 godz. 15:45   
REDAKCJA

Oddychaj Powietrzem czyli kampania walki ze smogiem Taurona (WIDEO)

img_0040 fot. Tauron

Tauron zaprosił mieszkańców Małopolski na Rynek Główny w Krakowie. To druga po analogicznym wydarzeniu zorganizowana na Śląsku odsłona programu Oddychaj Powietrzem. Prowadzona przez Grupę Tauron kampania ma na celu promocję rozwiązań przeciwdziałających zjawisku smogu.

– 356 mln zł na poprawę funkcjonowania sieci dystrybucyjnej, co nie wątpliwie przyczyni się do obniżenia problemu niskiej emisji. To jest także zmiana oferty produktowej po stronie naszej spółki Tauron Sprzedaż, dlatego takie wyjście do klienta ze wsparciem technologicznym gdzie na koniec dnia będzie skutek w postaci obniżenia niskiej emisji to jest właśnie to czego Kraków i Małopolska dzisiaj potrzebuje i czego może się od Tauronu spodziewać – powiedział Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Grupy Tauron.

Do istotnych elementów akcji należy uruchomiony portal internetowy oddychajpowietrzem.pl. Ma być platformą wiedzy na temat walki ze smogiem i platformą służącą do kontaktu z ekspertami Grupy Tauron.

– Myślę, że wspólnie z Tauronem i sąsiednimi wojewodami uda nam się i zachęcimy do przyjazdu do Małopolski mówiąc, że jest tu świeże powietrze i wspólnie ratujemy ludzkie życie – powiedział marszałek województwa małopolskiego Józef Pilch.

Przyczyną powstawania smogu w Polsce jest w 80 procentach tzw. niska emisja, czyli spaliny pochodzące z kotłów i pieców na paliwa stałe zainstalowanych w gospodarstwach domowych. Od 2019 roku w Krakowie zacznie obowiązywać całkowity zakaz wykorzystywania tego typu ogrzewania. Tauron wspiera osoby, które będą musiały wymienić te urządzenia grzewcze na ekologiczne kotły gazowe. W stolicy Małopolski wymieniono już 2 000 starych i nieekologicznych pieców oraz 2 200 kotłowni. Zdecydowaną większość z nich zastąpiło nowoczesne ogrzewanie gazowe.

– Tauron zawsze może liczyć na wsparcie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa chociażby w tego rodzaju akcji. Wszystkim nam zależy na tym aby w naszym otoczeniu było czyste powietrze – mówił szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury i Budownictwa Łukasz Smółka.

Tauron