font_preload
PL / EN
Alert 12 stycznia, 2018 godz. 7:15   
REDAKCJA

Parkiet: Pracownicy energetyki negocjują podwyżki

22789899_10210250063839246_716463161_o Fot. BiznesAlert

Na temat postulatów płacowych zgłaszanych przez działaczy związkowych w grupach energetycznych czytamy w „Parkiecie”.

Z relacji gazety giełdy wynika, że w większości grup energetycznych trwają lub niebawem rozpoczną się negocjacje zmierzające do wzrostu wynagrodzeń pracowników.

Jak czytamy w dzienniku, spór zbiorowy na tle płacowym trwa w Elektrowni Ostrołęka. Według „Parkietu” doszło do niego, ponieważ pracodawca nie uwzględnił postulatu wypłaty jednorazowo 1 tys. zł netto dla każdego pracownika. Według cytowanego przez gazetę rzecznika Energi trwają już rozmowy i strony zbliżają się do wypracowania porozumienia .

Z informacji Parkietu wynika również, że do rozmów odnośnie podwyżek miało dojść też w centrali Enei. Wzrostu wynagrodzeń średnio o 500 zł oczekują związkowcy z PGE GiEK, o czym poinformowali zarząd spółki pod koniec ubiegłego roku. Jak wyjaśnia cytowany przez „Parkiet” przewodniczący ZZPRC w Elektrowni Bełchatów Andrzej Nalepa, taki poziom wzrostu wynagrodzeń uzasadniają miedzy innymi wysokie zyski grupy oraz dynamika wzrostu płac na rynku. Według Nalepy negocjacje płacowe powinny się rozpocząć jeszcze w tym kwartale.

Jak pisze „Parkiet”, do do corocznych negocjacji w sprawie podwyżek wynagrodzeń przygotowuje się też PGNiG.

Parkiet/CIRE.pl