font_preload
PL / EN
Alert 11 lipca, 2019 godz. 21:00   
REDAKCJA

Były dziennikarz Rzeczpospolitej i wiceminister trafił do zarządu IKS Solino

PKN Orlen

Były dziennikarz „Rzeczpospolitej” i wiceminister w rządzie PiS Paweł Majewski 10 lipca został powołany przez Radę Nadzorczą Spółki Inowrocławskie Kopalnie Soli „Solino” S.A. na członka zarządu. Oprócz niego do zarządu spółki weszła Beata Kalinowska – informuje PKN Orlen.

Paweł Majewski to absolwent Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz studiów podyplomowych w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. W latach 2015–2016 był podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W latach 2016–2018 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, natomiast w latach 2018–2019 pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. W administracji realizował szereg projektów, głównie informatycznych. Odpowiadał m.in. za nadzór nad Centrum Personalizacji Dokumentów i Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A.

W niedalekiej przeszłości podobną drogą poszli m.in. Bartosz Marczuk, były dziennikarz Rzeczpospolitej i wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, który w listopadzie 2018 r. został wiceprezesem Polskiego Funduszu Rozwoju, czy choćby Sebastian Chwałek, były wiceminister w MSWiA oraz MON, który w październiku 2018 r. został wiceprezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Ostatnim razem , w związku z rekonstrukcją rządu do Spółki Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” przeszedł Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak, obejmując stanowisko Prezesa Zarządu.

PKN Orlen