font_preload
PL / EN
Alert 20 lutego, 2019 godz. 14:30   
REDAKCJA

PGNiG zainaugurował startupowy program Poland Prize

Fot. BiznesAlert.pl

PGNiG rozpoczyna udział w rządowym programie Poland Prize, do którego wraz z fundacją Startup Hub Poland zaprosił startupy z całego świata. Spółka oferuje innowatorom finansową pomoc finansową, a w zamian oczekuje nowatorskich rozwiązań, które pomogą jej usprawnić działalność. W wydarzeniu wzięli udział między innymi przedstawiciele zarządu PGNiG, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, przedstawiciele Ministerstwa Energii i Kancelarii Prezydenta.

– Oferujemy starupom dostęp do wykwalifikowanych kadr. To będzie innowacyjna platforma współpracy, PGNiG jest globalną firmą i potrzebuje innowacyjnych rozwiązań, dlatego zwracamy się do startupów poza granicami. Oferujemy 50 tysięcy euro nagrody dla najlepszych startupów. Nie tylko proponujemy, ale też oczekujemy, że rozwiązania przyniosą nam zyski. Chcemy wdrażać innowacje przede wszystkim w sektorze wydobywczym – powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak.

– Byliśmy w stanie nakłonić tak dużą firmę jak PGNiG, by prowadziła biznes w sposób innowacyjny. Startupy, które biorą udział w programie pochodzą z Litwy, Białorusi, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch, z korzyścią dla nich i dla polskiej gospodarki. Polska gospodarka jest dzisiaj gospodarką rozwiniętą, co potwierdzają dane. To bardzo szybka i bezpieczna ścieżka, ale wciąż jesteśmy głodni, co potwierdza ten program. Zapraszamy najbardziej utalentowanych ludzi z całego świata, by tutaj spełniali swoje marzenia. Możemy im zaoferować miękkie lądowanie, pomoc w założeniu firmy i pomoc pieniężną – powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Litewski startup iDenfy zaproponował cyfrowy sposób weryfikacji autentyczności dokumentów w postaci aplikacji. Estoński SmartVent zaoferował aplikację, dzięki której można zbierać informacje o efektywności energetycznej budynków. Fiński Periodix za pomocą algorytmu pomaga dobierać miejsca pracy dla freelancerów, oszczędzając czas na poszukiwanie pracy. Brytyjska firma spottitt oferuje klientom satelitarne śledzenie sieci energetycznej – przesyle energii elektrycznej, ale również gazu. Węgierska firma Walter’s Cube opracowała technologię, która pozwala na przetwarzanie zdjęć z dwóch wymiarów na trójwymiarowe, co może być zastosowane do prowadzenia szkoleń dla pracowników.