font_preload
PL / EN
Innowacje 22 maja, 2015 godz. 10:51   
REDAKCJA

Pietrewicz: Innowacyjne zarządzanie podstawą rozwoju społecznego i gospodarczego kraju

Jerzy Pietrewicz

Wymiana doświadczeń oraz zaprezentowanie dobrych praktyk w zarządzaniu innowacją w organizacji to główne cele VI Konferencji „Dobre Praktyki Doskonalenia Zarządzania – Zarządzanie Innowacją”. Spotkanie, w którym uczestniczył sekretarz stanu w MG Jerzy Pietrewicz, odbyło się 21 maja 2015 r. w Ministerstwie Gospodarki.  

Wiceminister Pietrewicz podkreślił, że innowacja musi być umiejętnie zarządzana, aby dzięki niej odnieść sukces.  – Dobra i odpowiednio zarządzana innowacja tworzy wartość dodaną dla przedsiębiorstwa czy organizacji przez skuteczne zastosowanie nowych pomysłów – powiedział. – Wypracowanie innowacji to proces wymagający dużej wiedzy, doświadczeń i umiejętności z różnych dziedzin. Potrzebna jest także motywacja, aby przeprowadzić cały proces do końca – dodał.

W opinii wiceministra Pietrewicza przedsiębiorstwa powinny zwracać coraz większą uwagę na innowacyjność, która uznawana jest za jeden z istotnych czynników rozwoju. – Nie bez znaczenia jest także funkcjonujący system zarządzania, w tym system zarządzania jakością. Dotyczy on wyrobów, procesów oraz systemu i w dużym stopniu może stać się punktem wyjścia do rozwoju innowacyjności przedsiębiorstwa czy instytucji – wyjaśnił.

Sekretarz stanu w MG zaznaczył, że kluczowym zadaniem na najbliższą przyszłość jest zwiększenie innowacyjności polskich przedsiębiorstw. – Ogólnym celem wszystkich działań innowacyjnych jest budowanie powiązań pomiędzy nauką i przemysłem. Dlatego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój położono nacisk na współpracę sektorów biznesu i nauki – powiedział.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki