font_preload
PL / EN
Energetyka Gaz 20 czerwca, 2018 godz. 10:44   
REDAKCJA

Naimski: To dobry dzień dla Baltic Pipe

photo_2018-06-20_10-38-41 Fot. BiznesAlert.pl

Gaz-System wybrał preferowany szlak gazociągu Baltic Pipe. Podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mówili o niej pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej i prezes Gaz-Systemu.

– To ważny dzień dla projektu Baltic Pipe, który połączy gazociągiem Polskę ze złożami na norweskim szelfie pod Morzem Bałtyckim. W dniu wczorajszym inwestor, czyli operator gazociągów przesyłowych Gaz-System przyjął jako preferowaną trasę dla gazociągu. To ważny moment, bo od tego dnia będą prowadzone dalsze, bardzo konkretne, prace projektowe i techniczne związane z precyzyjnym wyznaczaniem trasy – powiedział Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

– To nie szereg inwestycji, w tym gazociągi podmorskie na Morzu Północnym, a także gazociągi w Polsce i w Danii – powiedział Tomasz Stępień, prezes Gaz-System. – Projekt jest podzielony mniej więcej po połowie. Połowę zakresu realizuje moja spółka, a połowę spółka partnerska po stronie duńskiej.

Wojciech Jakóbik