PKP Energetyka przygotowuje się do przetargu na Litwie

17 stycznia 2018, 06:15 Alert
fot. PKP Energetyka Mural fot. PKP Energetyka

Jak poinformował ISBnews, PKP Energetyka przygotowuje z lokalnym partnerem konsorcjum, które weźmie udział w przetargu na elektryfikację ok. 350-kilometrowej dwutorowej linii kolejowej na Litwie.

PKP Energetyka na Litwie

„Jesteśmy aktywni [poza Polską] w dwóch krajach. Na Litwie powołaliśmy spółkę i formułujemy konsorcjum, które złoży ofertę. Jest do zrobienia 350 km elektryfikacji linii kolejowej.Drugi kierunek to są Niemcy. Pracujemy tam nad trzema kolejnymi projektami ” – powiedział cytowany przez IBNnews prezes PKP Eneregetyki Wojciech Orzech.

Orzech zaznaczył jednak, że najważniejszym rynkiem dla spółki pozostaje Polska. Potwierdził jednocześnie plany inwestycyjne PKP Energetyki i poinformował, że w programie inwestycyjnym na ten rok przypada ok. 330 mln zł, głównie na poprawę jakości zasilania na kolei w Polsce. Ok. 80 proc. będzie pochodziło ze środków własnych spółki, a ok. 20 proc. od klienta – PKP Polskich Linii Kolejowych – czytamy w ISBnews.

Serwis przypomina, że w październiku PKP Energetyka informowała, iż planuje realizację inwestycji na łącznie 3,2 mld zł w latach 2017-2025, w tym na 1,65 mld zł do 2020 r.

ISBnews