font_preload
PL / EN
Alert PAP 14 czerwca, 2017 godz. 15:30   
REDAKCJA

PKP SA liczą na wygraną sprawę o unieważnienie sprzedaży PKP Energetyki

fot. PKP Energetyka fot. PKP Energetyka

Polskie Koleje Państwowe SA liczą, że uda im się wygrać sądową sprawę dotyczącą unieważnienia prywatyzacji spółki PKP Energetyka – poinformował w środę PAP prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

„Sprawa jest w sądzie, jest prowadzone postępowanie o uznanie transakcji za nieważną. Jako zarząd PKP uważamy, że transakcja prywatyzacyjna została dokonana z naruszeniem przepisów prawa i wnioskujemy o uznanie jej za nieważną. Liczymy, że tę sprawę wygramy” – powiedział prezes Mamiński.

„Uważamy, że zostały naruszone przepisy prawa, a w związku z tym transakcja jest nieważna i takie jest nasze stanowisko. (…) Jeżeli coś jest nieważne, to trzeba zwrócić środki” – dodał.

Polskie Koleje Państwowe we wrześniu 2015 roku sprzedały 100 proc. akcji PKP Energetyka funduszowi CVC Capital Partners. Ustalona cena wyniosła 1,965 mld zł, co po korekcie o dług spółki dało 1,41 mld zł.
PKP Energetyka to spółka, która sprzedaje i dostarcza energię klientom trakcyjnym i biznesowym. Kluczowym klientem PKP Energetyka są PKP Polskie Linie Kolejowe. Firma działa od 2001 r.

Prywatyzacja spółki posiadającej wrażliwą dla kraju infrastrukturę wzbudziła wiele kontrowersji. We wrześniu ub. roku nowe władze PKP złożyły pozew do sądu o ustalenie, że umowa sprzedaży akcji PKP Energetyki jest „bezwzględnie nieważna”.

Polska Agencja Prasowa