font_preload
PL / EN
Alert 10 listopada, 2015 godz. 19:51   
REDAKCJA

PKP sprzedaje ośrodki wczasowe

PKP Intercity (1) Pendolino. Fot. PKP Intercity

(PKP S.A.)

PKP S.A. to właściciel jednej z największych baz nieruchomości w Polsce. Wśród budynków, którymi zarządza spółka znajdują się również dawne ośrodki wczasowe. Wczoraj podpisany został akt notarialny na sprzedaż jednego z nich.

PKP S.A. sprzedała dawny ośrodek wczasowy w Prądocinie, w województwie kujawsko-pomorskim. Nieruchomość, położona około 10 km od Bydgoszczy, obejmuje w sumie trzy działki, których łączna powierzchnia wynosi 2,74 ha. Teren zlokalizowany jest tuż przy Jeziorze Jezuickim.

– Dawne ośrodki wczasowe położone są w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Umiejscowienie w bezpośrednim sąsiedztwie gór, lasów czy jezior to główny walor takich nieruchomości – mówi Grzegorz Tomaszewski, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP S.A. – Atrakcyjne otoczenie zwiększa również możliwości przyszłego zagospodarowania terenu przez potencjalnego inwestora – dodaje.

Kwota sprzedaży ośrodka w Prądocinie wyniosła 1,19 mln zł. Dzięki transakcji, PKP S.A. ograniczyła również koszty związane z utrzymaniem nieruchomości.

W sumie od początku roku PKP S.A. sfinalizowała transakcje sprzedaży dla 6 ośrodków wczasowych na terenie Polski:
•    w województwie kujawsko-pomorskim: Prądocin i Sępólno Krajeńskie
•    w województwie pomorskim: Łeba i Nowęcin
•    w województwie śląskim: Wisła
•    w województwie wielkopolskim: Sieraków
Kwota, jaką PKP S.A. uzyskała ze sprzedaży wszystkich 6 nieruchomości przekroczyła 7 mln zł.

Spółka rozstrzygnęła również postępowania na sprzedaż ośrodków w Piwnicznej-Zdrój, Węgierskiej Górce i Wieżycy. Ich sprzedaż może przynieść nawet 3,7 mln zł. Na nabywców wciąż czekają podobne nieruchomości w Augustowie, Lidzbarku, Międzyzdrojach, Niewieszach, Soli, Suścu i Zawadach. Wszystkie oferty dostępne są na stronie pkpsa.pl, pod adresem:
http://pkpsa.pl/nieruchomosci/sprzedaz/oferty.html.

***
PKP S.A. to właściciel i zarządca jednej z największych baz nieruchomości w kraju. Spółka zarządza ok. 2,2 tys. dworców oraz ponad 100 tys. działek nieruchomościowych, z których ok. 10% ma potencjał komercyjny i jest przeznaczona na sprzedaż.