font_preload
PL / EN
12 stycznia, 2018 godz. 14:30   
REDAKCJA

Polak wybrany do Rady Administracyjnej ACER

linie wysokiego napięcia

Paweł Pikus, Zastępca Dyrektora w Departamencie Ropy i Gazu Ministerstwa Energii, w wyniku głosowania na posiedzeniu Komitetu Stałych Przedstawicieli (COREPER) Państw Członkowskich UE, został wybrany do Rady Administracyjnej ACER.

Paweł Pikus będzie najmłodszym z osiemnastoosobowego składu Rady Administracyjnej ACER. Jego mandat potrwa 4 lata. Polski kandydat posiada szeroką wiedzę w obszarze funkcjonowania rynku gazu w UE oraz doświadczenie w zakresie implementacji prawa energetycznego Unii Europejskiej. W proces jego promowania aktywnie zaangażowany był MSZ.

ACER

Agencja ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ang. Agency for Cooperation of Energy Regulators – ACER) z siedzibą w Lublanie powstała w 2011 r. Jej celem jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania rynków energii w UE poprzez koordynację i wspieranie współpracy krajowych organów regulacyjnych z państw członkowskich Unii Europejskiej.

W latach 2010-13 przewodniczącym rady ACER był Polak, Piotr Woźniak, obecnie prezes PGNiG. W 2014 roku był jej wiceprzewodniczącym.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych/BiznesAlert.pl