font_preload
PL / EN
Energetyka OZE 3 października, 2018 godz. 6:00   
REDAKCJA

Kulczyk: Polenergia będzie inwestować w Polsce i za granicą

Farma wiatrowa Polenergii w Pucku Farma wiatrowa Polenergii w Pucku. Fot. Polenergia

Polenergia ma być dokapitalizowana, a następnie spółka będzie inwestować w Polsce i za granicą, również w firmy okołoenergetyczne – powiedziała Dominika Kulczyk w rozmowie z „Pulsem Biznesu”.

Spółka zaktualizuje swoją strategię. – Polenergia ma stać się platformą do realizacji celów inwestycyjnych związanych z bardzo szeroko rozumianą energetyką. Po pierwsze, spółka będzie kontynuować inwestycje zarówno w morskie, jak też lądowe farmy wiatrowe oraz elektrownie fotowoltaiczne w Polsce oraz zagranicą. Po drugie, Polenergia ma być platformą do inwestycji w firmy spoza sektora energetycznego, w branże będące głównymi dostawcami i kooperantami firm energetycznych – powiedziała w rozmowie z „Pulsem Biznesu” Dominika Kulczyk.

Główna akcjonariuszka Polenergii zadeklarowała również zdecydowane dążenie do dokapitalizowania spółki niezbędnego według niej chociażby na realizację projektu morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Zmianie ulegnie również potencjał dywidendowy spółki. – Podkreślam, że na tym etapie ważne są dla nas inwestycje, a nie dywidendy – powiedziała „Pulsowi Biznesu” Dominika Kulczyk.

Puls Biznesu/CIRE.PL