font_preload
PL / EN
Alert 15 kwietnia, 2019 godz. 17:45   
REDAKCJA

Premier rozmawiał z Elonem Muskiem o rozwoju elektromobilności

Elon Musk flickr Jdasica Elon Musk. Fot. Flickr/Jdasicia

Chcemy przyciągać kapitał amerykański na nowoczesne inwestycje, bo to się przekłada na wysokopłatne miejsca pracy; to jeden z głównych powodów mojej planowanej wizyty w USA – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Podczas konferencji w Brukseli Mateusz Morawiecki był pytany o swoją planowaną w tym tygodniu wizytę w USA. Premier przyznał, że w środę będzie w Chicago i Nowym Jorku. „Przede wszystkim mam tam spotkania z inwestorami, ze środowiskami Wall Street w Nowym Jorku, ale także z mediami amerykańskimi i przede wszystkim tymi przedsiębiorcami, którzy chcą w Polsce inwestować” – powiedział.

„My chcemy przyciągać kapitał amerykański na nowoczesne inwestycje, bo to się przekłada na wysokopłatne miejsca pracy. To jest część planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, więc to jest jeden z głównych powodów mojej półtoradniowej wizyty w Stanach Zjednoczonych” – powiedział.

Morawiecki został również zapytany o premierę filmu „Poland: The Royal Tour”, która odbędzie się USA. Premier, który w filmie Petera Greenberga jest przewodnikiem po Polsce, przyznał, że widział tylko jego fragmenty. „Trzymam kciuki, żeby był jak najlepszy do promocji Polski, bo tego przede wszystkim ten film dotyczy” – powiedział.

Premier został również zapytany o spotkanie amerykańskim inwestorem i przedsiębiorcą Elon Muskiem, szefem firmy Tesla, do którego miało dojść w niedzielę. „Rzeczywiście rozmawiałem z panem Elonem Muskiem, czyli jedną z czołowych postaci elektromobilności” – przyznał. „Trzeba poczekać parę miesięcy, żeby były z tej rozmowy z Elonem Muskiem jakieś kolejne kroki, ale rzeczywiście taka rozmowa się odbyła” – dodał. Samą rozmowę premier ocenił jako dobrą.

Polska Agencja Prasowa