font_preload
PL / EN
Alert PAP 14 lutego, 2018 godz. 6:00   
REDAKCJA

Morawiecki: Polska jest zainteresowana dostawami gazu z Libanu

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Libanie. Fot. KPRM Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Libanie. Fot. KPRM

Jednym z tematów rozmów premiera RP, Mateusza Morawieckiego w czasie spotkania z jego libańskim odpowiednikiem Saadem Haririm były możliwości, jakie dają złoża gazu do których mają dostęp Libańczycy. 

Szef rządu podał, że rozmawiał z premierem Libanu również o współpracy gospodarczej, m.in. rozwijaniu współpracy w zakresie transportu gazu z Libanu do Polski. – Rozmawialiśmy o tej potencjalnej drodze dostaw gazu. Dla Polski jest bardzo istotne, żebyśmy mieli bardziej zróżnicowane źródła dostaw gazu niż obecnie – powiedział Morawiecki.

Podkreślił jednak, że zasoby gazowe w Libanie będą eksploatowane dopiero za około trzy lata. – Jesteśmy zainteresowani współpracą, aczkolwiek nie mamy przystawionego pistoletu do głowy. Mamy terminal LNG w Świnoujściu. Mamy intencję jego rozbudowy, między innymi po to, by odbierać dostawy gazu z wielu miejsc na świecie, w tym Stanów Zjednoczonych. A w przyszłości mogę sobie również wyobrazić gaz ze wschodniej części wybrzeża morza śródziemnego– mówił premier.

Polska Agencja Prasowa 

Cypryjsko-izraelska alternatywa dla gazu z Rosji. Jaką przyszłość ma EastMed?