font_preload
PL / EN
Środowisko 12 października, 2018 godz. 10:30   
REDAKCJA

Duda: Polska ma dużą rolę do odegrania w światowej polityce klimatycznej

duda Prezydent Andrzej Duda / fot. Kancelaria Prezydenta RP

Szef kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy Halina Szymańska odczytała jego list do uczestników III Międzynarodowej Konferencji Energetyka, Środowisko, Rolnictwo. Organizatorem wydarzenia jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, a BiznesAlert.pl jest patronem medialnym.

– Gospodarka rozproszona to wielkie pole dla innowacji, a smog to wielkie cywilizacyjne wyzwanie. Jego przyczyną jest spalanie niskiej jakości paliw. Jego rozwiązaniem będzie program inwestycyjny Czyste Powietrze, pomogą inwestycje w odnawialne źródła energii, ale nie odejdziemy w pełni od pozyskiwania energii z paliw kopalnych – napisał w liście prezydent Duda.

Głowa państwa zaznaczyła rolę gazu w energetyce, który jest mniej szkodliwym dla środowiska źródłem energii. – Naszą politykę realizujemy przez prace nad projektem gazociągu Baltic Pipe, rozbudową terminalu LNG w Świnoujściu i podpisaniem umowy na dostawę gazu w USA. Polska ma dużą rolę do odegrania w walce z globalnym ociepleniem – napisał prezydent w liście do uczestników konferencji.