font_preload
PL / EN
Alert 17 maja, 2018 godz. 14:30   
REDAKCJA

PSG chce zbudować 45 wyspowych stacji LNG

gaz01 fot. PSG

Polska Spółka Gazownictwa (PSG) – spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) – planuje zbudować 45 wyspowych stacji regazyfikacji LNG w latach 2018-2021, poinformował p.o. prezesa Marian Żołyniak.

„Polska Spółka Gazownictwa podpisała 502 listy intecyjne z 313 gminami, które są zainteresowane odbiorem tego błękitnego paliwa” – powiedział Żołyniak podczas 12. Polskiego Kongresu Naftowców i Gazowników w Krakowie.

Podkreślił, że budowa takich stacji pozwala gminom na uzyskanie dostępu do gazu ziemnego mimo braku gazociągów przesyłowych w danym regionie.

„W latach 2018-21 chcemy postawić 45 wyspowych stacji. W perspektywie chcemy ich postawić dużo więcej, tak żeby zlikwidować białe plamy” – dodał prezes.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

ISBnews