font_preload
PL / EN
Alert 3 kwietnia, 2017 godz. 7:30   
REDAKCJA

#RynekOpinii: Elektromobilność, szkolnictwo zawodowe

Rynek opinii (4)

Rynek Opinii to audycja przygotowana przez Instytut Jagielloński i BiznesAlert.pl. To miejsce, w którym konfrontujemy opinie na najciekawsze tematy gospodarczo-społeczne. Audycja nadawana jest w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w Radio Dla Ciebie.

Audycja 3 kwietnia 2017 roku.

Rozmowa I 

Ogłoszenie konkursu na karoserię polskiego samochodu elektrycznego wywołało wiele emocji. Zapytamy dyrektora zarządzającego spółki ElectroMobility Poland Krzysztofa Kowalczyka o szczegóły konkursu, potrzeby i oczekiwania Polaków dotyczące polskiego samochodu elektrycznego. Porozmawiamy także o polskich motoryzacyjnych osiągnięciach. Czy polskie miejskie auto elektryczne ma szansę znaleźć szeroką rzeszę odbiorców?

Rozmowa II

Reforma oświaty to nie tylko likwidacja gimnazjów to także wprowadzenie nowego dualnego systemu kształcenia w szkołach zawodowych. Reforma powinna objąć zarówno uczniów jak i nauczycieli. O wyzwaniach, potrzebach i oczekiwaniach pracodawców branż technicznych porozmawiamy z prezes firmy Robert Bosch Polska Krystyną Boczkowską. Czy jesteśmy przygotowani na IV rewolucję przemysłową?