font_preload
PL / EN
Alert 17 lipca, 2017 godz. 7:15   
REDAKCJA

#RynekOpinii: Specjalne strefy ekonomiczne, smog, OZE

Rynek opinii (4)

Rynek Opinii to audycja przygotowana przez Instytut Jagielloński i BiznesAlert.pl. To miejsce, w którym konfrontujemy opinie na najciekawsze tematy gospodarczo-społeczne. Audycja nadawana jest w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w Radio Dla Ciebie.

Audycja 17 lipca 2017 roku.

Rozmowa I

Wzrost gospodarczy, o którym głośno w ostatnich tygodniach to efekt wielu czynników. Czy Polacy wykorzystają czas, w którym łatwiej się wzbogacić? Co przyciąga do Polski inwestorów i jaki potencjał drzemie w specjalnych strefach ekonomicznych? O to zapytamy doświadczonego menedżera i wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu Andrzeja Kensboka.

Rozmowa II

Smog latem? Owszem. Nie tylko w Krakowie występuje zjawisko smogu i nie tylko w Krakowie podejmowane są działania, by go ograniczyć. O tym, jak ważne są działania edukacyjne i promocja dobrych praktyk oraz bliska współpraca organizacji pozarządowych na rzecz czystego powietrza, opowie Małgorzata Małochleb – rowerzystka, aktywistka miejska, propagatorka idei smart city, jako miasta przyjaznego dla ludzi i przyrody z fundacji Otwarty Plan.

Rozmowa III

Blackouty i niestabilny system elektroenergetyczny czy sposobem na częściowe rozwiązanie problemów będzie rozwój energetyki wiatrowej? Dlaczego w Polsce wiatraki budzą tak wiele emocji? Ile energii drzemie w przybrzeżnym bałtyckim wietrze? O zmianach w ustawie o OZE i konkretnych rozwiązaniach z jakich korzystają w produkcji energii z wiatru Duńczycy oraz coraz liczniejszych farmach wiatrowych w Norwegii porozmawiamy z Januszem Gajowieckim prezesem Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.