font_preload
PL / EN
Alert 3 lipca, 2017 godz. 6:00   
REDAKCJA

#RynekOpinii: Start-upy, elektromobilność, cyberbezpieczeństwo

Rynek opinii (4)

Rynek Opinii to audycja przygotowana przez Instytut Jagielloński i BiznesAlert.pl. To miejsce, w którym konfrontujemy opinie na najciekawsze tematy gospodarczo-społeczne. Audycja nadawana jest w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w Radio Dla Ciebie.

Audycja 3 lipca 2017 roku.

Rozmowa I 

Start-up, czy to dobry pomysł? Kilkadziesiąt milionów złotych co roku spółki skarbu państwa będą przeznaczać na akcelerację innowacyjnych pomysłów. O zaangażowaniu dużych spółek w działalność start-upów, kapitale ludzkim, który jest niezbędny żeby osiągnąć komercyjny sukces i pułapkach jakie czyhają na pionierów porozmawiamy z Magdaleną Jackowską – Rejman partnerem zarządzającym w techBrainers, specjalistą pomagającą start-upom komercjalizować swoje pomysły.

Rozmowa II

Zainteresowanie konkursem na karoserię polskiego samochodu elektrycznego trudno jednoznacznie nazwać sukcesem, ale wśród zgłoszonych prac są oryginalne i warte uwagi. O tym jak projektuje się pojazd elektryczny, czy polskie samochody będą konkurencyjne na międzynarodowym rynku i kto może w Polsce zbudować elektryczny samochód zapytamy Jana Raczyńskiego dyrektora zarządzającego Vylson Research, spółki, która zgłosiła swój projekt w konkursie ElectroMobility Poland.

Rozmowa III

Zeszłotygodniowe ataki hakerów na kolejne instytucje pokazały, że jest jeszcze wiele do zrobienia w zakresie cyberbezpieczeństwa. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że używając smartfonu, tabletu czy płacąc zbliżeniowo staje się częścią globalnego systemu narażonego na ataki. Czy przeciętny użytkownik bankowości internetowej może sam zadbać o swoje bezpieczeństwo? Na te pytania odpowie Sebastian Pawlak menedżer i specjalista w projektowaniu bezpiecznych rozwiązań dla biznesu w Hewlett Packard Enterprise.