font_preload
PL / EN
Bezpieczeństwo Cyberprzestrzeń 9 października, 2017 godz. 11:00   

Świątkowska: CYBERSEC 2017 stworzy rekomendacje dla cyberbezpieczeństwa

komputer cyfryzacja cyber praca

Podczas otwarcia konferencji Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC 2017 pod patronatem BiznesAlert.pl wystąpiła Joanna Świątkowska, ekspert Instytutu Kościuszki.

– Cyberprzestrzeń zmieniła wszystko. To fundament prawie każdego elementu naszego życia – mówiła w Krakowie. – Nie tylko wpływa środowisko, ale także sama stale ewoluuje. Jeżeli zależymy od świata wirtualnego w tak dużym stopniu, identyfikacja głównych zagrożeń jest podstawowym zadaniem.

Z tego powodu organizatorzy podzielili obrady na cztery aspekty: państwo, bezpieczeństwo, przyszłość i biznes. – Podstawowe definicje z sektora bezpieczeństwa zmieniają się w cyberprzestrzeni – wspomniała Świątkowska w kontekście aspektu obronności. Mówiła o kolejnym wyzwaniu, jakim będzie rozwój sztucznej inteligencji. – Każdy kij ma dwa końce. Nie możemy patrzeć tylko na szanse i możliwości, ale także szukać rozwiązań na rzecz redukcji ryzyka.

Joanna Świątkowska zapowiedziała, że obrady CYBERSEC 2017 zakończą się konkretnymi rekomendacjami dla rządzących, które zostaną im przekazane dla dobra cyberbezpieczeństwa.