font_preload
PL / EN
Drogi Infrastruktura Koleje 10 czerwca, 2014 godz. 15:04   
REDAKCJA

Szopowska: W trzy godziny do Białegostoku autobusem… PKP Intercity

Zuzanna Szopowska

Od 15 czerwca, cztery z dziewięciu połączeń TLK na trasie Warszawa – Białystok – Warszawa zostanie zastąpionych komunikacją autobusową – PKP Intercity Busami. Zmiana organizacji ruchu wynika z modernizacji linii i prac m.in. na odcinku Wołomin – Tłuszcz – Sadowne. PKP Intercity Busy będą skomunikowane z pozostałymi pociągami przewoźnika. Aby utrzymać atrakcyjny czas przejazdu nie będą zatrzymywały się na stacjach pośrednich. 

– Od połowy czerwca nastąpi początek planowanego remontu. To oznacza, że jeden tor będzie zamknięty – dla prowadzenia prac, wobec tego tylko po drugim będą mogły jeździć pociągi. W ten sposób spadnie przepustowość: nie wszystkie pociągi, które jeździły tam dotychczas będą mogły się zmieścić – poinformowała w rozmowie z naszym portalem Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Na trasie Warszawa Centralna – Białystok PKP Intercity utrzymuje obecnie dziewięć par pociągów. Spośród nich cztery zostanie zamienionych na czas remontu – do końca bieżącego roku na linie autobusowe. Czas przejazdu nimi w jedną stronę wyniesie ok. trzy godziny.

– Nie będą zatrzymywać się na stacjach pośrednich – mówi dalej Szopowska. – Chodzi o to, by utrzymać jak najatrakcyjniejszy czas przejazdu. Korekta rozkładu jazdy, obejmująca m.in. trasę Warszawa – Białystok wchodzi w życie 15 czerwca. Szacujemy, że w lipcu wdrożymy specjalną ofertę cenową, by zachęcić pasażerów do korzystania nadal z naszych usług na tej trasie.

W opinii rzeczniczki PKP Intercity zastępcza komunikacja autobusowa na linii do Białegostoku to rozwiązanie techniczne w związku z brakiem możliwości zapewnienia wszystkich dziewięciu par pociągów na tej trasie.

– Autobusy, które uruchomimy na tej linii pomieszczą 48 miejsc. Bilety na przejazdy autobusowe będą objęte rezerwacją. Liczba autobusów będzie dostosowywana do ilości sprzedanych biletów – kończy Zuzanna Szopowska.