Roszada w TGE

30 października 2017, 06:15 Alert

Towarowa Giełda Energii ma nowych członków zarządu. 27 października br. rada nadzorcza Towarowej Giełdy Energii delegowała swojego członka do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu TGE. Jednocześnie RN powołała dwóch wiceprezesów spółki.

Towarowa Giełda Energii z gratulacjami z Nowego Jorku. Fot.: TGE

Rada Nadzorcza Towarowej Giełdy Energii delegowała Piotra Zawistowskiego do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu, od 30 października br., na okres nie dłuższy niż 3 miesiące. Funkcję wiceprezesa zarządu TGE powierzono Pawłowi Ostrowskiemu. W skład zarządu spółki powołano także Marka Moroza powierzając mu funkcję wiceprezesa.

Zgodnie z art. 27 ust. 1 Ustawy z 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi decyzja rady nadzorczej wejdzie w życie pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na dokonanie zmian w składzie zarządu TGE:

Piotr Zawistowski

Od 2000 roku związany jest z branżą energetyczną. Karierę w energetyce rozpoczynał zajmując się obrotem energią elektryczną, najpierw w Zakładzie Energetycznym Legnica, a następnie w EnergiaPro Koncern Energetyczny. W latach 2007-2008 aktywnie uczestniczył w tworzeniu spółki EnergiaPro Gigawat, gdzie objął funkcję dyrektora Departamentu Analiz i Zarządzania Ryzykiem. Od 2008 r. pełnił funkcję dyrektora Departamentu Zarządzania Portfelem w Tauronie i uczestniczył w wielu kluczowych projektach, kierując między innymi pracami związanymi z opracowaniem modelu biznesowego Grupy Tauron, czy też integracją ze spółkami Grupy GZE (Vattenfall) w obszarze handlu.

Od maja 2014 r. do grudnia 2015 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Tauron Obsługa Klienta, a od grudnia 2015 r. do marca 2017 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Klienta i Handlu Taurona, gdzie odpowiadał m.in. za rozwój oferty Grupy w obszarze energii elektrycznej i gazu.

Pełnił również funkcję prezesa rady zarządzającej Towarzystwa Obrotu Energią od marca 2016 r. do marca 2017 r. oraz był członkiem rady zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej.
Od września 2017 r. zasiadał w radzie nadzorczej Towarowej Giełdy Energii.

Piotr Zawistowski jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, gdzie w 2002 r. ukończył studia magisterskie z zarządzania przedsiębiorstwem. W 2007 r. ukończył studia podyplomowe z zarządzania sprzedażą w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Paweł Ostrowski posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w pracy na rynku kapitałowym. Pracował dla takich instytucji finansowych, jak m.in. PKO Bank Polski, Societe Generale, Deutsche Bank Polska, BNP Paribas Polska. Od 2007 r. zajmował stanowisko Dyrektora Sprzedaży w Departamencie Skarbu PKO BP Banku Polskiego. Specjalizuje się w sprzedaży produktów skarbowych oraz instrumentów zabezpieczających ryzyka towarowe oraz ryzyka stopy procentowej. Uczestniczył w projektach związanych z wdrażaniem pakietu MiFID, a także fuzją z Nordea Bank Polska.

Paweł Ostrowski

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie uzyskał stopień doktora na podstawie rozprawy „Wykorzystanie instrumentów pochodnych w zarządzaniu ryzykiem kursowym w przedsiębiorstwie”. Ukończył również Program MBA University of Illinois at Urbana – Champaign i Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Zarządzania oraz studia podyplomowe w zakresie prawa rynków kapitałowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Od końca listopada 2016 r. powołany na stanowisko prezesa zarządu TGE. Podczas swojej pracy udało mu się rozliczyć zaległy VAT oraz ustabilizować działanie spółki TGE. Z dniem 27 października objął stanowisko Wiceprezesa Zarządu TGE.

Marek Moroz

Jest menedżerem z ponad 25 letnim doświadczeniem zawodowym w bankowości inwestycyjnej, zarządzaniu, finansach, opracowywaniu i wdrażaniu projektów rozwojowych oraz integracji aktywów, a także restrukturyzacji operacyjnej. Pracował dla międzynarodowych banków inwestycyjnych i komercyjnych (m.in. SG Warburg, Rabobank, HSBC, Citi-Handlowy) oraz wiodących polskich grup paliwowo-energetycznych, takich jak PKN Orlen oraz Energa, a także w kilku krajach Europy Środkowej.

Towarowa Giełda Energii/CIRE.pl