font_preload
PL / EN
Alert 16 marca, 2019 godz. 7:30   
REDAKCJA

TOP Tygodnia BiznesAlert.pl. Zobacz najpopularniejsze teksty mijającego tygodnia | #11

TOP TYGODNIA 1

Polecamy Państwu zastawienie najbardziej popularnych tekstów mijającego tygodnia (11.03-15.03.2019).

1. Sawicki: Nowa ulga termomodernizacyjna jako prezent na wybory? (FELIETON)

Ulga termomodernizacyjna, a więc możliwość odpisania kosztów poniesionych za wymianę źródła ciepła i ocieplenia budynku działa od początku roku. Każdy, kto chce z niej skorzystać może odpisać poniesione nakłady od dochodu. W efekcie Kowalski zapłaci mniejszy podatek. Co by się zmieniło, gdyby ta ulga była od podatku, a nie od dochodu? – zastanawia się Bartłomiej Sawicki, redaktor BiznesAlert.pl.

2. Sawicki: Biurokracja zabija Czyste Powietrze (ANALIZA)

Program Czyste Powietrze jest w wysokim stopniu zbiurokratyzowany. To opinia wyrażana przez ekspertów, prawników, a także Komisję Europejską, która sygnalizowała potrzebę ułatwienia procedur dla jego beneficjentów – pisze Bartłomiej Sawicki, redaktor BiznesAlert.pl.

3. Jakóbik: DSR, czyli jak oswoić OZE w Polsce?

Polacy mogą stanąć w awangardzie stabilizacji OZE. Jednym ze sposobów, oprócz kosztownych inwestycji, może być oszczędzanie energii dzięki usłudze DSR – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

4. Jakóbik: Strajk włoski przeciwko Nord Stream 2? Polski ślad i groźby Rosji (FELIETON)

Jeśli potwierdzą się informacje z Danii, okaże się, że ten kraj może wpłynąć na projekt Nord Stream 2, opóźniając go dzięki sprawnej dyplomacji z udziałem Polski – pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.

5. Instytut Jagielloński: Orlen i Lotos będą komplementarne czy substututywne?

Fuzja Orlenu z Lotosem zapewni połączonemu podmiotowi możliwość efektywnej rywalizacji w regionie. Długoterminowo to kwestia przetrwania i otwarcia nowych możliwości ekspansji polskiego kapitału – piszą Marcin Roszkowski i Kamil Moskwik z Instytutu Jagiellońskiego.