font_preload
PL / EN
Energetyka Ropa 10 października, 2017 godz. 10:41   
KOMENTUJE: Igor Wasilewski

Wasilewski: PERN rozbuduje zbiorniki na ropę naftową i paliwa (WIDEO)

Igor Wasilewski – prezes zarządu PERN Igor Wasilewski - prezes zarządu PERN

O przyszłości i perspektywach dla rozwoju w Polsce rynku paliw oraz spółki PERN mówił jej prezes, Igor Wasilewski podczas zorganizowanej w Płocku konferencji ,,Bezpieczeństwo surowcowe Polski. Oczekiwania i możliwości”. Patronem medialnym wydarzenia był BiznesAlert.pl.

– Dla rozwoju infrastruktury surowcowej w Polsce, PERN powinien wybudować zbiorniki na ropę naftową w terminalu naftowym w Gdańsku, mowa o 360 tys. m. sześc., i dwa zbiorniki w bazie w Gdańsku, dwa razy po 100 tys. m. sześc. Są to najważniejsze inwestycje, które stoją teraz przed PERN, a po połączeniu z OLPP, to jest rozbudowa pojemności magazynowych na paliwa, czyli wzrost o 300 tys. m. sześc. magazynów paliw – powiedział Igor Wasilewski.

Jak dodał, jest to ważne z punktu widzenia zaspokajania potrzeb klientów, z czym się do nas zwracają i na czym im zależy. – Jako operator logistyczny dbamy o to, by nieprzerwanie dostarczać odpowiednie produkty naszym klientom, dlatego musimy mieć wzrost pojemności magazynowych – powiedział prezes PERN.