25 listopada odbędzie się inauguracja Świętokrzyskiego Klastra Wodorowego

23 listopada 2021, 09:30 Alert
Źródło: Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych
Źródło: Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych

25 listopada 2021 roku o godz. 11.00 odbędzie się inauguracja Świętokrzyskiego Klastra Wodorowego im. Braci Łaszczyńskich w Kopalni Jaźwica (gmina Chęciny). W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele władz centralnych, województwa świętokrzyskiego i gmin, w których ŚKSM prowadzi działalność, jak również wiodących przedsiębiorstw działających w obszarze produkcji oraz źródeł energii odnawialnej.


W ramach inauguracji Świętokrzyskiego Klastra Wodorowego w dniu 25 listopada 2021 roku jest planowane uroczyste podpisanie deklaracji o powołaniu klastra przez uczestników wydarzenia.

Przedstawiciele podkreślają, że dostrzegają pilną potrzebę rozwoju i wykorzystania nowoczesnych, zeroemisyjnych źródeł energii, stanowiących, ich zdaniem, odpowiedź na zachodzące we współczesnej gospodarce zmiany. – Jesteśmy przekonani, iż rozwój i wykorzystanie zeroemisyjnych źródeł energii są korzystne zarówno dla przedsiębiorców jak i wszystkich pozostałych partnerów społecznych oraz środowiska naturalnego – czytamy w komunikacie.

Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych/Jędrzej Stachura

Tyński: Charakter prawny klastrów energii