Przez Brexit Siemens zamraża inwestycje w farmy wiatrowe na Wyspach

30 czerwca 2016, 11:15 Alert

(Bloomberg/Bartłomiej Sawicki)

Niemiecki producent turbin wiatrowych, firma Siemens zamrozi swoje plany inwestycyjne w zakresie elektrowni wiatrowych w Wielkiej Brytanii, do czasu kiedy nie wyjaśnią się losy relacji handlowych między Wielką Brytanią, a Unią Europejską.

Informacje o wstrzymaniu prac nad nowymi inwestycjami na Wyspach Brytyjskich przekazała rzeczniczka niemieckiego koncernu. Największa firma inżynierska w sektorze morskich turbin wiatrowych w Europie, w 2014 roku podjęła decyzję o zainwestowaniu 160 mln funtów (215 mln dol.) w fabrykę elementów turbin oraz całej instalacji w Hull, Yorkshire i fabrykę łopat wirnika w pobliskim Paull. Podczas gdy zakłady są na dobrej drodze, aby rozpocząć prace w ciągu najbliższych miesięcy, firma zatrzymała długoterminowy plan inwestycji. Decyzja będzie obowiązywać dopóki rząd Wielkiej Brytanii nie przedstawi i zapewni w jaki sposób będzie odbywał się handel z resztą UE.

– Rząd w Londynie musi teraz szybko ujednolicić i uzgodnić charakter stosunków Wielkiej Brytanii z UE i z innymi partnerami handlowymi, tworząc jasny plan działania, aby zachęcić do kontynuowana inwestycji – poinformował agencje Bloomberg niemiecki Siemens.