ABB zaprezentuje ładowarkę do samochodów elektrycznych

5 października 2017, 07:00 Alert
ORPA
fot. Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych

Podczas odbywających się w dniach od 09 do 11 października w Stuttgarcie targów Electric Vehicle Symposium and Exhibition (EVS30), ABB zaprezentuje Terra HP – ładowarkę o mocy 150-350 kW, przeznaczoną do samochodów elektrycznych.

Jak deklaruje producent, będzie to pierwsze na rynku urządzenie tego typu o tak wysokich parametrach.

Terra HP zostanie przystosowana do instalacji elektrycznych o napięciu 400 i 800 V oraz do zainstalowania m. in. na miejscach postojowych przy autostradach oraz stacjach paliw.

Urządzenie ma się cechować wysokim poziomem niezawodności oraz indywidualnie chłodzonymi kablami doładowującymi.

System ABB Ability Connected Services zwiększy funkcjonalność ładowarek oraz ułatwi obsługę ich operatorom. Oprogramowanie Terra HP będzie mogło być zdalnie aktualizowane, minimalizując czasy przestoju urządzenia i przyczyniając się do obniżenia jego kosztów utrzymania. ABB wprowadzi ponadto możliwość przeprowadzenia zdalnej diagnostyki oraz napraw.

Terra HP zostanie wyposażona w łatwy w obsłudze ekran dotykowy, zaś klienci będą mieli do dyspozycji rozbudowane opcje płatności.

Firma ABB ogłosiła w ostatnim czasie m. in.plany dostarczenia w Niemczech dodatkowych 117 stacji szybkiego ładowania.

Szwedzko-szwajcarski koncern zamierza także współpracować z Northvolt przy budowie największej i najnowocześniejszej fabryki baterii litowo-jonowych w Europie.

Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych