Antoniszyn-Klik: S3 – Droga Wielkich Możliwości

20 lutego 2015, 13:00 Drogi
S3
Plany drogi S3

– Dobra i rozległa sieć drogowa to jedna z kluczowych podstaw sukcesu każdej inwestycji. Trasa S3 ma być synonimem pozytywnego klimatu gospodarczego województw Polski Zachodniej – powiedziała wiceminister Ilona Antoniszyn-Klik podczas uroczystego podpisania porozumienia o wspólnej realizacji projektu S-3 – Droga Wielkich Możliwości. Spotkanie odbyło się 19 lutego 2015 r. w Głogowie.

Głównym celem projektu jest stworzenie obszaru aktywności inwestycyjnej wzdłuż drogi ekspresowej S3, która jest częścią międzynarodowej trasy E65. – Mamy realny wpływ na nasze PKB i na to co będzie się działo na danym terenie. Energia regionów i centralne wsparcie to klucz do sukcesu projektu „S3 – Droga Wielkich Możliwości” – podkreśliła wiceminister Antoniszyn-Klik. Jak wyjaśniła równolegle z budową trasy, przygotowywana jest kompleksowa oferta dla inwestorów. Będzie ona dedykowana nie tylko dużym firmom z zagranicy, ale także małym i średnim przedsiębiorstwom lokalnym. Zadaniem stref ekonomicznych Polski Zachodniej będzie przygotowanie atrakcyjnych  działek inwestycyjnych wyposażonych m.in. w gotowe hale pod wynajem. Dodatkowo, wspólnie z samorządami lokalnymi, strefy stworzą infrastrukturę towarzyszącą w tym m.in. drogi, uzbrojenie oraz sieci.

Partnerami Porozumienia są Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”, Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości, Agencja Nieruchomości Rolnych oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki