Azura Polska rozpocznie produkcję części do samolotu Airbus A350

22 grudnia 2015, 10:30 Infrastruktura
Fabryka Azura

Trwa rekrutacja pracowników i ostatnie przygotowania do otwarcia w Polsce nowego zakładu przemysłowego Nimrod Group.


– Nowa fabryka będzie wspierać przyspieszenie produkcji modelu Airbus A350 i produkować części z
blach metalowych dla Stelia Aerospace

– Fabryka Azura Polska znajduje się przy ul. Nowy Józefów 64E w Łodzi

– Trwa rekrutacja pracowników. Prowadzi ją Dyrektor Operacyjny Azura Polska Krzysztof Kusiak

– Nimrod Group wspiera strategię rozwoju biznesowego Airbus Group w Polsce

Po oficjalnej inauguracji działalności Azura Polska ogłoszonej przez Prezesa Nimrod Group Eddy’ego Ephrati na Targach MSPO w Kielcach 1 września 2015 r., fabryka Azura Polska w Łodzi już działa. Trwa ekspansja Nimrod Group, francuskiej firmy działającej w przemyśle lotniczo-kosmicznym.

Podczas wspólnej konferencji prasowej na tegorocznych targach MSPO ogłaszającej działalność Azura Polska, prezes Airbus Group Polska, Sebastian Magadzio powiedział: – Nimrod Group był pierwszym dostawcą, który odpowiedział na zaproszenie do wsparcia długofalowej strategii przemysłowej Airbus Group w Polsce. Zaproszenie to wystosowaliśmy 3 lata temu, kiedy śmigłowiec H225M Caracal został po raz pierwszy zaoferowany Ministerstwu Obrony Narodowej.

Polska ma szansę stać się piątą bazą przemysłową Airbus Group w Europie

Krzysztof Kusiak jest absolwentem Politechniki Lubelskiej. Ma duże doświadczenie w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym, gdzie z sukcesem piastował różne stanowiska managerskie: w produkcji, zarządzaniu jakością i logistyce. Po wieloletniej pracy w PZL Świdnik, Krzysztof Kusiak zdecydował się na przeprowadzkę wraz z rodziną z Lublina do Łodzi, gdzie dołączą do niego kolejni młodzi i utalentowani pracownicy z Wyżyny Lotniczej.

Kandydaci do pracy w fabryce Azura Polska na stanowiska administracyjne i produkcyjne mogą zgłaszać się bezpośrednio przez stronę http://www.nimrod-group.com/pl/azura-polska-3/kontakt/ lub platformę „Pracuj.pl” pod adresem: http://www.pracuj.pl/praca/Azura%20Polska%20Sp.%20z%20o.o.;kw.

Pierwsza wieloletnia umowa ze Stelia Aerospace to gwarancja ponad 3 mln godzin pracy, a tym samym zapewnienie stabilnego i zaawansowanego technicznie zatrudnienia w Azura Polska co najmniej do 2024 r. Oprócz kontraktu na części do samolotu pasażerskiego A350 w ciągu następnych 3 lat Azura Polska utworzy na potrzeby obecnie negocjowanych umów od 200 do 300 nowych bezpośrednich miejsc pracy w Łodzi.

Początkowa inwestycja Azura Polska w wysokości 1 mln euro została już zrealizowana, w tym zakup maszyn: najnowocześniejszej 3-osiowej, wysokoobrotowej i dwuwrzecionowej obrabiarki CMS przeznaczonej do wycinania, frezowania i wiercenia w technologii CNC oraz czterech sześcioosiowych pras krawędziowych najnowszej generacji TruBend 7036 od firmy Trumpf Polska. Pierwsze maszyny zostaną zainstalowane w fabryce Azura Polska w styczniu 2016 r.

Ta znacząca inwestycja to znak firmowy Nimrod Group, zbudowany wokół innowacyjnych technologii i automatyzacji produkcji.

O Nimrod Group (www.nimrod-group.com)

Nimrod Group jest stosunkowo nowym graczem w przemyśle lotniczo-kosmicznym, znanym głównie dzięki swoim starszym działom biznesowym ESM i Detampel, utworzonym w latach 60. XX wieku. Niedawno grupa odnotowała znaczący wzrost, bazując na rzetelnych ekspertyzach technicznych i niezrównanych zdolnościach.

Zarówno ESM, jak i Detampel otrzymały nagrody dla najlepszych dostawców, odpowiednio od Dassault Aviation i Airbus Helicopters. Detampel specjalizuje się w kompleksowej obróbce blach, skupiając się na dyszach wylotowych silników lotniczych i wymiennikach ciepła. ESM produkuje wielkogabarytowe części podstawowe i standaryzowane, głównie do samolotów Falcon, Rafale i Airbusa.

Nimrod Group zapoczątkowała strategię agresywnego wzrostu, która jasno określiła kryteria dla firmy średniej wielkości (400 pracowników – 50 mln euro obrotu) na najbliższe 3 lata:

– W 2013 r. do grupy dołączył Aeroset, trzeci dział biznesowy specjalizujący się w montażu elementów i struktur, podczas gdy ESM pozostaje zaangażowany w produkcję wielkogabarytowych części podstawowych i standaryzowanych

– W 2014 r. do aktywów grupy dołączył projekt realizowany od podstaw – Aerolyce, specjalizujący się w obróbce i malowaniu powierzchni

– W 2015 r. Nimrod Group nabyła DJP, firmę specjalizującą się w nowoczesnych kompozytach o trójwymiarowym plecionym zbrojeniu

– W 2016 r. Azura Polska dostarczy części do A350 swojemu pierwszemu klientowi, Stelia Aerospace

Źródło: Azura Polska