font_preload
PL / EN
Alert 5 lipca, 2017 godz. 11:28   
REDAKCJA

Nie będzie umowy na LNG z USA podczas wizyty Trumpa

Trinity Arrow LNG Trinity Arrow / fot. Wikimedia Commons

Polska przygotowuje się na wizytę prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie. Polacy wiążą nadzieje na uniezależnienie od Rosji m.in. z dostawami amerykańskiego LNG. Według ekspertów na umowę trzeba będzie jeszcze poczekać

Nie spodziewam się aby w trakcie wizyty prezydenta Trumpa podpisano umowę na dostawy LNG ponieważ nie towarzyszy mu żadna delegacja gospodarcza – powiedział Bartosz Wiśniewski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych podczas konferencji przed wizytą prezydenta USA w Polsce. Przypomniał jednak, że polskie PGNiG toczy rozmowy na temat kontraktu średnioterminowego z amerykańskim Cheniere Energy.

-Być może efektem tej wizyty może być bardzo wyraźny sygnał dla amerykańskiego biznesu. Tam gdzie administracja daje pieczęć to biznes podąży za tą rekomendacją. Spodziewam się bardziej przygotowań do wizyty misji handlowej. Patrząc na warunki to jest dobry moment aby podpisywać kontrakty na dostawy LNG ponieważ ze względu na nadwyżkę surowca na rynku ceny są korzystne – ocenił ekspert PISM.

BiznesAlert.pl