EnergetykaRopaWszystko

Besson: Popyt na ropę będzie rósł ale wolniej

Cena ropy i potrzeby branży energetycznej w celu zmniejszenia kosztów zdominowały debatę na sesji otwarcia Dorocznej Konferencji Stowarzyszenia Technicznego Inżynierów Przemysłu Naftowego „i Wystawa w Amsterdamie poniedziałek. W sesji wystąpili paneliści z Międzynarodowej Agencji Energii (MAE), Exxon Mobil, PEMEX i Technip.

Niedawny spadek cen ropy naftowej skłonił wielu delegatów do pytania o rentowność wielu projektów naftowych i gazowych na całym świecie.

Chris Besson, analityk rynku energii w MAE uważa, że ​​ważne jest, aby nie przesadzać z oceną efektu spadku cen tej jesieni. Jeśli spojrzeć w dłuższej perspektywie popyt na ropę będzie nadal rosnąć, nie tak szybko, jak w przeszłości, ale nie ma wątpliwości, że będzie nadal wzrastać. Po stronie podaży – w ciągu najbliższych kilku lat prawdopodobnie dojdzie do punktu nasycenia.

– Sytuacja na rynku prędzej czy później stanie się ponownie napięta i nie powinniśmy o tym zapominać – uważa Besson. – Z tym, że nawet w okresie niższych cen inwestycje powinny nadal rosnąć. Jest to absolutnie konieczne w długiej perspektywie czasowej.

Na pytanie, co będzie największym wyzwaniem dla przemysłu naftowego i gazowego Neil Duffin, prezes Exxon Mobil Development Company, powiedział: ” Dostrzegamy zwiększone zapotrzebowanie na energię o 35 proc. do 2040 r I to jest głównym wyzwaniem dla naszej branży.”

Inne tematy poruszane podczas sesji to konieczność przyciągania do przemysłu naftowego i gazowego młodych ludzi i utrzymania ich miejsc pracy w tym sektorze.


Powiązane artykuły

Gdy Bliski Wschód płonie właściciele tankowców tracą zarobek

Nawet o 30 procent wzrosły ceny za czarter supertankowców na linii Zatoka Perska-Azja. Firmy informują, że jest co raz mniej...

Polska i kraje bałtyckie zbliżają się by chronić energetykę

Polska oraz Litwa, Łotwa i Estonia podpisały memorandum dotyczący współpracy w zakresie ochrony infrastruktury energetycznej. W lutym bieżącego roku kraje...

Bliski Wschód w ogniu. Cierpią na tym ceny gazu

Od zaatakowania przez Izrael Iranu rosną europejskie ceny gazu. Rynek obawia się blokady w cieśninie Ormuz, kluczowej dla sektora. Konflikt...

Udostępnij:

Facebook X X X