Bieczek: CTL Logistics zależy na zwiększeniu liczby partnerów biznesowych

8 maja 2014, 11:00 Infrastruktura
Jacek Bieczek

Jeden z czołowych, także w Polsce, kolejowych przewoźników towarowych, CTL Logistics, uruchomił dodatkowe, oprócz Berlina, biuro handlowe w Dusseldorfie, co jest wynikiem większego zainteresowania jej ofertą logistyczną na rynku niemieckim, ale również klientów z państw Beneluksu – w szczególności Holandii i Belgii.

– Na zachodzie Europy szukamy nowych klientów i oferujemy im teraz więcej niż do tej pory. Obecnie przewozimy w Niemczech 3 mln ton ładunków  rocznie i mamy zamiar co roku powiększać ten wolumen – informuje Jacek Bieczek, prezes zarządu CTL Logistics.

Jak twierdzi dalej Bieczek – zależy nam jednak na zwiększeniu liczby partnerów biznesowych, którzy powierzą nam kompleksową obsługę logistyczną.

– Uruchomienie nowego biura w Dusseldorfie wg nas bardzo ten proces ułatwi, szczególnie w codziennych relacjach – uważa prezes CTL Logistics. – To idealna  lokalizacja do rozwoju  sprzedaży posiadanych przez nas w portfolio usług, przede wszystkim ze względu na bliskość holenderskich i niemieckich portów oraz ogromny wolumen obrotu towarowego w tym regionie – zauważa Bieczek.

Jego spółka do tej pory koncentrowała się w tym regionie głównie na realizacji usługi przewozowej w zakresie przewozu paliw, produktów chemicznych czy kontenerów. Firma skupia się teraz mocniej na pozyskaniu nowych partnerów w szczególności na rynku niemieckim i holenderskim  i budowie większej siatki połączeń do obsługi potoku towarów np. do/z : portów w Amsterdamie, Rotterdamie, Antwerpii, Neuss czy Duisburga. Firma stawia na kompleksową obsługę logistyczną w zakresie transportu, przeładunków, dostaw surowców, obsługi bocznic kolejowych terminali i zakładów przemysłowych czy serwisu infrastruktury kolejowej.