Bilfinger Infrastructure od dziś częścią PORR

14 sierpnia 2015, 14:30 Infrastruktura

Po podpisaniu w czerwcu umowy przez PORR AG i Bilfinger SE dotyczącej kupna polskiej spółki Bilfinger Infrastructure S.A i wydaniu zgody na transakcję przez organy ochrony konkurencji, przejęcie zostało dzisiaj oficjalnie przypieczętowane.

Bilfinger Infrastructure S.A. należy już zatem do koncernu PORR i będzie w przyszłości samodzielną spółką-córką, działającą pod nazwą PORR Polska Infrastructure S.A., niezmiennie koncentrując swoją działalność na sektorach budownictwa drogowego, mostowego, inżynieryjnego i energetycznego.

„Przejęcie Bilfinger Infrastructure w Polsce i Norwegii jest dla nas w PORR kolejnym kamieniem milowym. Zarówno kompetencje, jak również renoma na rynku, jaką cieszą się nasze koleżanki i koledzy z nowo nabytej spółki, jest idealnym dopełnieniem naszej kadry z PORR Polska działającej w sektorze budownictwa kubaturowego i kolejowego. Dodatkowo, dzięki trzem aktualnym projektom w Norwegii otwieramy przed sobą nowy, wyjątkowo interesujący rynek“ – mówi z radością Karl-Heinz Strauss, CEO PORR AG, ciesząc się z pomyślnie podpisanej umowy kupna.

„Razem z PORR liczymy na dalszy rozwój naszej spółki oraz wzajemne wykorzystanie potencjałów przy kompleksowej realizacji dużych kontraktów. Jestem pewien, iż wspólnie możemy osiągnąć bardzo dużo” – powiedział Piotr Kledzik, CEO Bilfinger Infrastructure S.A. i przyszłej PORR Polska Infrastructure S.A. Bilfinger Infrastructure S.A. licząca 800 pracowników – z czego około 100 przypada na Norwegię – osiągnęła w roku 2014 sprzedaż na poziomie 166 mln EUR. Cena zakupu wyniosła 21,5 mln EUR.

Źródło: Bilfinger Infrastructure