Biogaz pomoże wypełnić krajowy cel OZE, ale to nie wszystko (RAPORT)

21 grudnia 2020, 16:00 Energetyka

16 grudnia premierę miał „Biogaz w Polsce – raport 2020”. Opracowanie opisuje stan krajowej branży biogazowej i rekomendacje ekspertów dotyczące jej rozwoju. Raport prezentuje aktualne dane, przepisy prawne, systemy wsparcia czy możliwości finansowania inwestycji biogazowych.

Krajowy cel OZE i gospodarka

„Biogaz w Polsce – raport 2020” to głos ekspertów branżowych, specjalistów, analityków branży OZE, ale także  przedstawicieli przemysłu. Głos dotyczący konieczności rozwijania w Polsce biogazu i biometanu. Raport jest praktycznym informatorem dla wszystkich zainteresowanych tematyką biogazu i jego istotnej roli – nie tylko w wypełnianiu krajowego celu OZE, ale też gospodarce odpadowej i obiegu zamkniętego.

Głównym celem raportu jest przede wszystkim promocja biogazu jako źródła OZE o ogromnym potencjale. Adresatami raportu są inwestorzy biogazowi, właściciele już działających biogazowni, firmy z sektora rolno-przetwórczego oraz przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej.

Publikacja jest praktyczną analizą regulacyjnych, środowiskowych i biznesowych uwarunkowań dla rozwoju biogazu w Polsce.

Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że warunki realizacji inwestycji w OZE, w tym w sektorze biogazu i biometanu ulegną poprawie w kolejnych miesiącach. A najbliższe lata 2021-2022 wydają się niezwykle atrakcyjne dla inwestorów i dostawców rozwiązań na rynku biogazowym w Polsce.

„Biogaz w Polsce – raport 2020” jest bezpłatnym opracowaniem, które można pobrać tutaj.

Wróbel: Biometan i biogaz nie mogą długo czekać na system wsparcia

 

Źródło: MagazynBiomasa.pl